Kāzu plānošana
Likuma burts
Dzimtsarakstu nodaļa, sava dziesma, muzikants
Piektdien ar līgavaini bijām dzimtsarakstu nodaļā, izrunājām ceremonijas gaitu, diemžēl mani sarūgtināja tas, ka no viņu puses tiek piedāvāts tikai kāzu maršs, taču mums piebilda, ka vienam pārim tomēr būšot cita dziesma, sīkāk gan nejautāju, kā viņi to noorganizēs. Atbraucām mājās un nevarēju likties mierā, jo tā nav tā melodija, kuru gribu dzirdēt savā īpašajā dienā, tāpēc brīvdienās atradām savu dziesmu un muzikantu, kurš piekrīt viņu nospēlēt ceremonijā.
Atlika vien noskaidrot, vai dzimtsarakstu nodaļai nebūs iebildumi pret to, ka mums būtu savs muzikālais pavadījums. Izdevās nodaļu sazvanīt, taču noskaidrojās, ka nodaļas vadītāja, ar kuru piektdien visas šīs lietas izrunājām, ir atvaļinājumā un būs tikai pēc 9. jūlija, vietniece mums atbildēja, lai mēs zvanām tad ( tas sanāk 2 dienas pirms plānotā kāzu datuma, nopietni? Mums atbilde jāzina krietnu laiku iepriekš). Tomēr uzstāju uz atbildi, vietniece atbildēja, ka tāda iespēja pastāv, taču tāpat ir jārunā ar vadītāju.
Tagad ir tā, ka gribas cerēt un gatavoties tam labākajam, t.i., ka viņa piekristīs. Bet kas notiks, ja tomēr atteiks? Man likās, ka vietniecei tomēr būtu jādod noteikta atbilde. Aizrakstīju arī e-pastu vadītājai, taču šaubos, ka sagaidīšu atbildi.
Vai kādai ir bijusi pieredze ar savu muzikālo pavadījumu laulību ceremonijā? Vai nebija iebildumu no dz.n. darbinieku puses?
Vēlējos vien piebilst, ka šī pati dzimtsarakstu nodaļa mums atteica ceremoniju ārā tad, kad stājās spēkā grozījums par laulību ceremonijas norises vietu (brīvā dabā utt.), kaut gan par norises vietu tika izvēlēts parks, kurš atrodas 5min gājienā no nodaļas. Sanāca tā, ka sapni par laulībām ārā neizdosies piepildīt, tāpēc vēlamies vismaz sev vēlamo muzikālo pavadījumu.
Viss ir atkarīgs kura dz. nodaļa tā ir-ja kāda no Rīgas...pilnīgi normāla situācija- Rīgā neatkāpajas no iemītas taciņas ne pa centimetram-jo pāru ir daudz ik pa 30 min.
Mēs ar gribējām savu mūziku-ierakstu ( Pārdaugavas Dz.N.)- bet atteica- teica,kas spēlēs viņu muzikants savu ierasto repertuāru un punkts.
No vienas puses viņus saprotu...tādēļ īpaši neļaunojos.
Un tagad pat tas vairs nav savarīgi...jā ceremonija ir savrīgs mirklis-tā likumīgi pasludina par vīru un sievu - bet tas nav pasaules galas,ka neskanēs iecerētā mūzika,jo tas nav savrīgākāsi...es pieļauju,ka es pat i nepiefiksēšsu kas skanēs!
...bet visu paŗējos dienu var svinēt teiši tā kā vēlās-un te var fantāzija lidot.
P.S.Varbūt tas pāris,kam ir kāda atkāpe no tēmas ir tajā dienā pēdējie- un nodaļai nav jāuztraucas,ka kaut ko nepaspēs, varbūt pāri privāti kontakti...kas mēdz ieviest korekcijas sadarbībā...
kas atļauts vienam-nav atļauts otram.
Šoreiz es nerunāju pat par konveijerveidīgo pieeju, cepiens ir par to, ka nevar skaidri pateikt jā vai nē, jo mums tomēr iepriekš visu jāsarunā, galu galā jātērē savs laiks un līdzekļi. Nu nekārtojas tās lietas tā, ka tikai divas dienas pirms ceremonijas uzzinās, kā tad īsti notiks, jo muzikants jāsarunā krietnu laiku iepriekš, viņam dziesma jāiemācās iepriekš.
Pilnīga normāla pieeja vietniecei. Viņa taču nevar apsolīt citu vārdā, tādēļ viņa NEVAR dot galīgo atbildi. Un ja viņa apsola, bet vadītāja tomēr negrib un pasaka nē? Vainīga būs vietniece, bet jūs vīlušies. Ja likums atļauj laulāt laukā, tas nenozīmē, ka visas reģistrētājas to darīs. Viņas drīkst un viņām ir tiesības arī atteikt. Savukārt jums ir tiesības meklēt, kur neatsaka.
Mūsu pusē ir standarta ceremonijas ar saviem muzikantiem, kā arī var nākt ar saviem. Tas gan ir laicīgi jābrīdina. Laulā gan ārā, gan iekšā. Vadītāja tikai brīdināja, ka nekāpšot gaisa balonā, ar lidmašīnu neleks un zem ūdens nenirs. Ceremonijā varējām veikt izmaiņas. Mēs pat pirms ceremonijas esam rādījuši uzfilmētu klipu par jauno pāri, rīkojām ovācijas, kad jaunais pāris tika paziņots par vīru un sievu. Bija savi muzikanti ar izvēlētu mūziku. Taču par visām izmaiņām runājām tieši ar personu, kas reģistrēs un nevis ar trešo personu. Šinī gadījumā vadītāja visas izmaiņas uztvēra pretīmnākoši un nebija nekādu problēmu.
Nu nezinu gan, tad tur ir kaut kādas attiecību problēmas starp vadītāju un vietnieci, jo normāli tas nav, ka vadītāja prombūtnes laikā neviens nav spējīgs pieņemt lēmumus. Pajautā, kas šajā laikā ir vadītāja pienākumu izpildītājs (p.i.) vai vietas izpildītājs (v.i.). DZsN darbinieki ir valsts amatpersonas un valšts amatpersonas prombūtnes laikā viņa vietā vienmēr tiek atstāta cita amatpersona, kas pilda tās pienākumus un ir tiesīga pieņemt lēmumus.
piekrītu Duuja - tā nav normāla situācija, ka DzN vadītājas prombūtnes laikā attiecīgā nodaļa ir lemtnespējīga un iestādes darbs ir paralizēts.
Šinī gadījumā vietniecei ir jāpazvana vadītājai (tas nav nekas, ka viņa ir atvaļinājumā) un jānoskaidro situācija līdz galam.