Kāzu plānošana
KUR dabūt / nopirkt...?
Kāzu izmaksas 2009. gadam
Sveikas 2009 gada līgaviņas!
Tikko izlasīju forumu par kāzu izmaksām 2008. gadam! Gribetu uzzināt kādas izmaksas ir (bija) paredzētas Jūsu dzīves skaistākajai dienai!
Mēs ļoti ceram, ka tiksim "cauri" ar 2500ls, summā iekļauts viss - telpas, ēdināšana, alkahols, štātes, muzikanti, fotogrāfs, gredzeni, sīkumi... :)
Uz kādām naudām paši plānojat savu dienu???
cik jums viesu???
Mums uz 60 viesiem izmaksas grozās ap 3500 Ls. Laikam jau mazāk nebūs!
mēs ar 2000 ls mēģinam iztikt uz 30 viesiem (viesunams, vakarvadītāja, ēdināšana, alkohols, utt. izņemot braucienu pēc kāzam).
taupības nolūkos ir lētakais viesunams, fotografa tikai ūz dažam stundam, apģērbs un gredzēni.
Mums būs ap 50 viesiem, un neskatoties uz to, ka daudz kas būs pa "blatam", mazāk par 2000 Ls nesanāks! Neskatoties uz to ka vecāki palīdzēs, bail ka naudiņas visam nepietiks...
Mums 50 viesi plānoti. Svinības ir 2 dienas ar gulēšanu...
Mēs centīsimies iekļauties 2.000 Ls par visu tusiņu(t.sk. apgērbi, gredzeni, viss), plus apmēram tikpat par kāzu ceļojumu.
Mums plānotas vakariņas restorānā uz 30 cilvēkiem.
mums 65 pieaugušie viesi + 4 bērni līdz 3 gadu vecumam (ir arī zīdaiņi, bet tie neko nesadārdzina) divas pilnas dienas... rēķinamies ar 3000-3500 Ls :)
Mums ar 50 viesiem arī tā lieta grozās ap 3000...
Varu padalīties savos izdevumos (viesu skaits ~ 50):
Abiem apģērbs, apavi, aksesuāri, manikīrs, frizieris ~ 350 (jo paveicās ar kleitas iegādi pa 100ls)
ziedi (baznīcai, mašīnai, pušķis) ~ 50
foto 10ls/h, nepieciešams 10-12h
muzikanti 200
gredzeni ~ 120 (klasiski, skaisti riņķīši - tādi, kādus vēlējāmies)
svinību vieta (24h ar gulēšanu) 550
galdi (ar brokastīm, galdautiem, svecēm, brokastīm...) ~ 700
alkahols (šampanietis un vīni) ~ 100, pērējo gādā vecāki
ielūgumi / galda kartes ~ 5 (jo gatavojam paši)
dāvanas viesiem ~20 (ir jau sagatvotas)
dāvanas vecākiem un vedējiem ~ 100
tēriņi vedējiem ~ 100
Auto - pa velti
Sīkumi, kurus nerēķinu
Kopā sanāk ~ 2400 un vēl jāparēķina neplānotie izdevumi, sanāks plānotā summa.
mums ir 55 viesi uz visu pasākumu un vēl apm.,20 uz zaksu! kopējās izmaksās būs ap Ls 3500!
Mums viss kopā sanāca 3500 Ls uz 50 cilvēkiem. Ceļojums nav iekļauts šajā summā. Bija arī sīkumi, kurus nerēķinājām, viens no piemēriem benzīns. Vēl mums naudiņu nevajadzēja dot vedējiem ne santīmu, vedēji visu pirka priekš atrakcijām, rīkoja mazo kāzu ceļojumu, dekorēja viesu namu,u.t.t. Ja tas mums pašiem vēl viss būtu jāmaksā, tad tas jau būtu uz 4000 Ls. Visvairāk naudiņa aiziet pēdējās dienās :)
Mēs nepieļaujam, ka vedēji tērē aavu naudiņu, ja kaut ko vēlas ārpus plāna tad jā, bet tās lietas, kas piederas šai dienai, tērē no mūsu dotās naudiņas... :)
Mēs arī negribējām, lai viņi tērē savu naudiņu, mēs piedāvājām daudzas reizes, bet viņi atteicās, ko mums darīt grūst naudu, lai apvainojas, jo kā nekā par tādām lietām es viņus ļoti labi pazīstu,kā nekā mans brālis ar sieviņu :) ja pasaka, kad neņems, tad arī neņem. Bet mēs viņiem uzdāvinājām ļoti, ļoti labu dāvanu, par ko viņi bija sajūsmā :) Tā lūk! Ne visi ir vienādi, katrs ir ar savām kaprīzēm!
Apģērbs, apavi, frizieris - 350 LS
Gredzeni +/- 140 ls
Ziedi - 50 ls
banketzāle+ēdiens - 12 ls/cilv, pēc 1 naktī jāmaksā par katru stundu ap 10 ls
Alkohols (stiprie, vīni, šampis) - 350 ls
Bezalkoholiski - 60 Ls
Ielūgumi/galda kartes - 5 ls (arī pāsu gatavoti)
Kāzu vadītājs - 100Ls
Mūzika - dāvana
Mašīna- dāvana
Sīkumiņi spēlēm - 40ls
Sanāk 1700 Ls, protams vel noteikti būs papildus izdevumi, jo es domaju ka par kaut ko vēl nav padomats, tāpēc drīzuma gribu aprunaties ar precetiem draugiem, gan jau ieteiks kaut ko.
Vēl atcerējos, jāsagadā transports viesiem, lai viņi varētu doties līdzi uz pastaigu, tas varētu būt ap 70 Ls!
Un kā ar dāvanām viesiem, vecākiem (cik sapratu vedēju Jums nav?)... Esat jau kaut ko plānojuši vai Jūs nedāvināsiet neko?
Kāpēc bezalkaholiskajos tērējat naudiņu? Nav nekādu iespēju iztikt ar dabīgām sulām vai tie ir kas īpaš alkaholam paredzēts?
Fotogrāfs Jums nebūs?
Nu izskatās, ka ar visām dāvanām vecākiem lētāk par 3000 Ls cauri netiksim. Varbūt pat dārgāk sanāks, jāskatās cil alkohols izmaksās. Mums ir ap 40 viesu, bet diemžēl nekas nav caur pazīšanos, izņemot fotogrāfu, kuram vienalga vismaz 50 Ls būs jāsamaksā.
Ceļojumam arī kāds 1000 Ls aizies.
Viesiem visdrīzāk neko nedāvināsim! Cik ir būts kāzās, neko tādu neesam redzējuši, bija nelieli suvenīri, dāvaniņas no konkursiem, tas arī viss!
Par dāvanam vecākiem vēl domājam, bet visdrīzāk tas notiks kādu laiciņu pēc kāzām, iespējams neliels ceļojums!
Vedēji, protams, ka būs! Par cik viņi mums nav precēts pāris, tad domājam kā piemiņu, uztaisīt tādus kā diplomus vai godarakstus!
Bezalkoholiskajiem dzērieniem cenas jau aptuveni, es vienmēr rēķinot pielieku klāt kādus 20 ls pa virsu, bet mazāk par 40 ls noteikti nebūs+dabīgās suliņas un morsiņi!
Fotogrāfs būs-bet te vēl zem jautajuma zīmes, iespējams, ka ta mums būs dāvana!
Nu kaut ka tā...
Mēs arī bezalkoholiskajos tērējam, jo mans viriņš nevar uzdzert sķaidītās sulas... tādēļ arī pērkam un daudzi jauc kokteiļus!!!
Kazu kleita un aksesuari -350 LVL
Viesu nams - 200 LVL ( tikai ire )
Video,foto - 130 LVL
Muzikants, vaditaja, zales dekoracijas, viesmiles - 350 LVL
Ielugumi - 15 LVL
Galda kartes - 20 LVL
Friziere, make up - 40 LVL
Gredzeni - 150 LVL
Alkohols - puse no Krievijas, kaut kas caur pazinjam - neesam vel rekinajusi :))
Edieni - pavars 25 LVL/dienaa, + vel visa nepieciesama partika +-400 LVL
Auto dekors - 40 LVL
Puskis - 30 LVL
utt....