Kāzu plānošana
Kāzu tradīcijas
Laulību gredzens - uz kuras rokas liksiet jūs?
Gribēju padiskutēt-
laulību gredzens- uz labās vai kreisās rokas un kāpec? :)
Uz labās rokas zeltneša liek. Uz kreisās rokas nesā atraitnes un atraitņi.
esam latvieši tāpēc uz labās rokas, citus variantus pat neapdomājām!
es arii uz labaas, kaut dziivojos pa uk un te neesaa uz kreisaasl
buus iemesls ar cilveekiem sarunu uzskaakt, kpc taa :p
no žurnāla Ieva 01.09.2010., raksts "Uzticības zīme. Laulības gredzens" 40-42lpp.
Luterāņu mācītājs Rinalds Grants stāsta:
Rietumeiropā un citās attīstītajās zemēs laulības gredzenu nēsā uz kreisās rokas. "Nevis tāpēc, ka tuvāk sirdij, bet tas ir praktiskāk. Strādājot fizisku darbu, gredzens var aizķerties un tā nēsātājs gūt traumu.
Man šķiet, ka gredzenu uz labās rokas liek bijušajās komunisma sistēmas zemēs"- drosmīgu pieņēmumu izsaka Rinalds Grants. "Iespējams, tādā veidā Padomju Savienībā vēlējās iezīmēt savus pilsoņus."
Tradīcija nēsāt gredzenu uz labās rokas nāk no pareizticīgo ticības. Jau pirmās Latvijas brīvvalsts laikā pareizticīgo baznīcai bija liela ietekme, un ļaudis pamazām iedibināja šo tradīciju.
Pareizticīgo baznīcas tēvs Nils Druvaskalns stāsta - " Gredzens simbolizē Dieva žēlastību, tas ir savstarpējās uzticēšanās zīme...[.....]....Kāpēc laulības gredzenu nēsā labajā rokā? Svētajos rakstos minēts, ka mēs visi pastarajā tiesā stāvēsim Dievam pie labās rokas ."
Pēdējos gados, sekojot Rietumvalstu tradīcijai, daudzi jaunlaulātie izvēlas gredzenu nēsāt uz kreisās rokas, kas ir sirds artērija. Tas nozīmē, ka pienācis laiks atbrīvoties no padomju gadu stereotipa, proti, tas, kas gredzenu nēsā uz kreisās rokas, demonstrē savu ģimenes stāvokli- šķīries.
Uz labās rokas zeltneša laulības gredzenu liek Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, uz kreisās rokas- Francijā, Īrijā, Lielbritānijā, Itālijā, Kanādā, ASV un citās zemēs.
Tautiešam roku devu, uz akmeņa stāvēdama,
Labo devu, ne kreiso, lai ir laba dzīvošana.
Saderēju ar tautieti, saskanēja gredzentiņi;
Nevar vairs kungi šķirt, ne īstie bāleliņi.
Avots: http://www.dievturi.org/lidzinasana.htm
Pašai ir uz labās, kaut īpašu nozīmi šim faktam nepiešķiru. Esmu intereses pēc mēģinājusi uzlikt uz kreisās, taču bija sajūta, ka viņš tur ir pilnīgi ''neorganisks'', nekomfortabli jutos.
nu vispar vacija ari nesa abus gredzenus uz labas rokas (gan saderinasanas,gan laulibas) un vacija nav nekad bijusi padomju savieniba....ta,ka sis uzskats ir pilnigi aplams. turklat ari tas nav radies del pareizticibas, jo seit pareizticigie nu nepavisam nav vairakuma...
Uz labās. neskrienu pakaļ ārzemju tradīcijām.
Un par kreiso roku? Smieklīgi, ka pamatojums, jo ar kreiso nestradā. res jau minēju, ka mans vīris ir kreilis un gredzens uz labās rokas. Vadoša viņam ir kreisā roka, bet vienalga gredzens ir cietis.
Nu jau nu, jau.
Vācijas vēsture 20gs., izraksts no faktu hronoloģijas
1949. Vācija sadalās divās daļās starp rietumu kontrolēto Vācijas Federatīvo
Republiku un Vācijas Demokrātisko Republiku, kas pakļauta PSRS. Berlīne tiek
sadalīta divās daļās starp rietumniecisko Rietumberlīni un padomju Austrumberlīni.
1989. Tiek nojaukts Berlīnes mūris. Sākās Vācijas apvienošana
Nu tas tā -zināšanai :)
ta ir dala no vacijas, nevis visa vacija!!!!
ari rietumvacija neviens nenesa gredzenus uz kreisas rokas....tas ta zinasanai :)
Šeit diezgan interesants viedoklis ;
Visplašāk izplatīta gan sievietēm, gan vīriešiem ir gredzena nēsāšana uz zeltneša. Bez šaubām pati svarīgākā informācija, ko nododam ar to apkārtējiem – ģimenes stāvoklis. Gredzens uz zeltneša kā ģimenes stāvokļa rādītājs svarīgs bija arī senajiem ēģiptiešiem, jo viņi ticēja, ka no zeltneša sākas «mīlestības artērija», kura ved tieši uz sirdi. Turklāt nav svarīgi, vai gredzenu nēsā uz labās vai kreisās rokas zeltneša
Vairāk par gredzeniem un to nēsāšanu uz dažādiem pirkstiem te
http://www.spoki.lv/stilsmode/Un-uz-kura-pirksta-tev-atrodas-gredzens/177258
ulula :
Turklāt nav svarīgi, vai gredzenu nēsā uz labās vai kreisās rokas zeltneša
seit man tev pilniba japiekrit!!!
"vacija nav nekad bijusi padomju savieniba" Tas ir bik aplami apgalvots. daļa tak ir :)
Un jā, es ar piekrītu, ka nav nozīmes kura roka. Uz kuras ērtāk uz tās ar nēsājiet :)
mes par so diezgan ilgi domaajaam un beigaas tomer noleemaam par labu labajai rokai. Esam latviesi, bet dzivojam arzemees - seit, ja neesaa uz labaas rokas, noziimee, ka ir atraitnis, bet nu nekas, kaa jau meldrinjsh teica - bus par ko parunaat ar citiem. Virs tiesi paris dienas atpakal teica, ka vinam kads bija prasijis par to atraitna lietu. Saderinaashanaas gredzenu gan es nesaaju uz kreisaas un patiesiibaa, lai ari vienmer biju iedomaajusies to briidi, kaa vareshu neesaat laulibas gredzenu un labaas rokas, kaut kaa nevaru joprojaam pierast, juutas biski aplami. Saderinaashanaas gredzens uz kreisaas juutas daudz labaak. Lai vai kaa, naktii visas rotas, un jaa - arii laulibas gredzenu - nemu nost, jo nevaru citadak pagulet. Tapec jau pa nakti neesmu mazak precejusies :) Manuprat, ir laiks atmest kategorismu un katrs, lai neesaa uz kuras rokas ertak un pienemamaak!
ja, vajadzeja raxtit dala vacijas....
bet nu padomju savieniba vienalga neattaisno gredzenu nesasanu uz labas rokas, jo patiesam ari vacijas rietumu dala netiek neseti gredzeni uz kreisas rokas...
Jā, par to padomu savienību mācītājs Grants tajā rakstā tā interesanti izteicis viedokli.
Es gan tam nepiekrītu, drīzāk janette raktītajai domai "Labo devu, ne kreiso, lai ir laba dzīvošana" :)
kāda kuram daļa par to uz kuras rokas nēsā?
Mums, mūsu vedējiem, mācītājam, vedēju mācītājam un dažiem labiem draugiem ir uz kreisās. Daudziem ir uz labās. Vai tad vieni ir par otriem labāki tikai tāpēc, ka gredzens citā pirkstā?
Viduslaikos vispār lika uz vidējā pirksta, lielu ar akmeni, un nēsāja tikai sievietes.