FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā radušies laulību gredzeni un kāpēc zelts ir vispiemērotākais metāls?

Autors:Reklāmraksts
Gredzenu apmaiņas tradīcija laulībā aizsākās senos laikos, un jau tad šī rituāla simbolam tika piešķirta liela nozīme. Ēģiptieši bija pirmie, kas valkāja laulības gredzenus no zelta un uz kreisās rokas zeltneša. Saskaņā ar leģendu, tieši no šī pirksta “mīlestības artērija” ved uz sirdi. Ēģiptiešiem hieroglifs apļa formā nozīmē mūžību, jo tam nav ne sākuma, ne beigu, tāpēc jaunlaulāto gredzenus sāka saukt par laulības gredzeniem un simbolizēja kopdzīvi, kas ilgst arī pēc nāves. Kāpēc laulības gredzenus taisīja no zelta? 

Tradīcija ir gājusi cauri gadsimtiem un kontinentiem – zelts bija saistīts ar labklājību un ģimenes labklājību. Un metāla dzeltenajai nokrāsai tika dots spēks dot siltumu, kas pavadītu vīra un sievas attiecības visas dzīves garumā. Tomēr iemesli, kāpēc laulības gredzeniem jābūt zeltam, nav saistīti tikai ar metāla spīdumu, skaistumu un simboliku.

Zelts ir mīksts vērtīgs materiāls. Strādājot ar to, juvelieri var maksimāli demonstrēt savas prasmes un realizēt savas drosmīgākās idejas. To apliecina plašā modeļu izvēle mūsu Laulību Gredzenu nodaļā: no klasiskiem gludiem līdz ažūriem un ģeometriskiem dizaineru gredzeniem. Tajā pašā laikā juvelieru tik iemīļotais metāls ir arī praktiski valkājams. Tas ir izturīgs, neizraisa alerģiskas reakcijas, laika gaitā neoksidējas un neizbalē. Tāpēc tas ir ideāli piemērots spēcīgu mīlestības saišu simbola lomai un var pat kļūt par ģimenes mantojumu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē.

Izplatoties kristietībai, gredzeni kļuva par obligātu kāzu gājiena atribūtu. Gredzens uz kreisās rokas zeltneša liecināja, ka tā īpašniekam ir izvēlēts. Gredzens, kas uzlikts uz mazā pirkstiņa, nozīmēja vēlmes trūkumu saistīt sevi ar laulību. Gredzens uz rādītājpirksta liecināja, ka tā īpašnieks meklē sievu. Gredzens uz vidējā pirksta norādīja uz platonisku attiecību mīļāko.

9. gadsimtā pāvests Nikolajs atļāva kristiešiem izmantot laulības gredzenus. Un kopš tā laika gredzens ir kļuvis par uzticības, pastāvības un mīlestības simbolu. Interesanti, ka 15. gadsimtā saskaņā ar baznīcas noteikumiem kāzās līgavainim par viņa spēka zīmi tika pasniegts dzelzs gredzens, bet līgavai - zelta gredzens kā maiguma un tīrības zīme. Vēl vēlāk līgavainis saņēma zelta gredzenu, bet līgava – sudraba. Līdz mūsdienām saglabājusies tradīcija kāzu gājiena laikā teikt “Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā”, līgavai pēc kārtas uzliekot gredzenu trīs pirkstos. 

Nav svarīgi, uz kuras rokas plānojat nēsāt laulības gredzenu, galvenais, lai tas iemieso greznību, komfortu un izturību, atspoguļojot jūsu mīlestības spēku. Katra rota ir īsts mākslas darbs, kas radīts, lai pavadītu jūs visas dzīves garumā.

Ar standarta vai komforta profilu, dažādos izmēros un metāla krāsās jūs atradīsiet mūsu “Laiks” veikalos tieši tās rotaslietas, kas liks jūsu sirdij pukstēt straujāk. Lai iegādātos ideāla izmēra zelta laulības gredzenus, iesakām apmeklēt vienu no mūsu 10 veikaliem Rīgā, kur konsultants palīdzēs jums atrast piemērotāko modeli.