Kāzu spēles
Klasiskās (tradicionālās) spēles cilvēkos vairs nerada lielu interesi, tāpēc jo svaigāks (mērķtiecīgāks) būs jūsu piedāvājums, jo vieglāk spēlēs varēsiet iesaistīt viesus.
Lasi arī: Kāzu spēļu ceļvedis
Organizējot spēles, vienmēr ir vērts padomāt par balvām - mazām, bet asprātīgām. Balvas lieliski motivē cilvēkus piedalīties pat ne pārāk interesantās spēlēs.
Ar spēlēm nevajag pārforsēt - kas par daudz, tas par skādi. Spēles vislabāk spēlēt tad, kad ir sajūta, ka nupat būs garlaicīgi. Jautrās kāzās spēles tiek spēlētas vairāk uz rīta pusi un otrajā dienā, jo līdz pusnaktij ir tik daudz ko darīt, ka labi, ja sanāk uzspēlēt vien 3-4 īsas spēles, kamēr muzikanti atpūšas.
Foto: Jānis Romanovskis
Laiks, kamēr viesi gaida ierodamies jauno pāri mājā, kurā klāts galds, ir visgarlaicīgākais, it sevišķi, ja jaunais pāris kavējas. Lai aizdzītu garlaicību un strespilnas gaidas, paralēli tradicionālo vārtu organizēšanai un gatavošanai viesi var spēlēt spēles. Šajā posmā der atcerēties parastās galda spēles (biljards, novuss, domino, kāršu spēles u.tml.). Lai būtu oriģinālāk, ieteicams spēles piederumus izgatavot pašiem, turklāt šiem piederumiem vajadzētu būt orientētiem tieši uz šī konkrētā pasākuma būtību. Derētu parūpēties, lai brīvi būtu pieejams padzēriens un paēdiens (alus, sula, pīrādziņi), jo, ja vēders ir tukšs, nekāda dižā jautrība nebūs sagaidāma: viesi pēc jaunā pāra ierašanās to vien gribēs, kā ātrāk tikt pie svētku galda.
Atceries, ka viesi ir jaunā pāra izklaidēšanai, nevis otrādāk. Jaunie pa dienu ir pietiekoši nogurdināti ar dažādām aktivitātēm, tāpēc vismaz viesību sākumā ļaujiet viņiem atpūsties - lai viesi iet spēlēs un izklaidē jauno pāri. Ja šis noteikums netiek ievērots, tad kādā brīdī jaunajam pārim var rasties sajūta, ka kāzu svinības ir nodeva, pienākums pret vecākiem, radiem un draugiem. Tā tam nevajadzētu būt.
Kāzās spēles lielākoties tiek rīkotas ar mērķi viesus savstarpēji iepazīstināt, turklāt pēc iespējas ātrākā un jautrākā veidā.
Adresējot spēles jaunajam pārim, tās var pasniegt kā „eksāmenu” pirms kopdzīves sākšanas. Pēc veiksmīgas spēļu uzdevumu veikšanas jaunajam pārim var izsniegt diplomu (goda rakstu).
Foto: Džeina Saulīte
Spēlēm noteikti jānorit ar satīras, joku un ironijas piegaršu, tādēļ spēles vadītājam vai viesiem, kuri piedāvā spēlēt spēles, jāatceras zelta likums - spēles nedrīkst likt justies neveikli to spēlētājiem.
Spēļu apraksti neietver sevī dzelžainus, nemainīgus noteikumus - tos var mainīt un grozīt pēc pasākuma nepieciešamības, jaunā pāra vēlmēm un vedēju ieskatiem. Jo vairāk sagrozīsiet sabiedrībā pazīstamu spēli, jo interesantāk pašiem vadīt un citiem spēlēt. No viesu jautrības ir atkarīga mūziķu jautrība, savukārt no viņu jautrības - viesu jautrība. Tāds apburtais loks, par kuru jārūpējas.
Smelies idejas jautrām kāzu spēlēm un iepazīšanās spēlēm!
Raksta logo un titulbilde: Miks Šēls