Kāzu plānošana
Par vedējiem un lieciniekiem
2 sievietes vedējmātes
tā nu kkā sanācis, ka topošajam īsti nav drauga, ko ņemt par vedēju un no manas puses arī nav.. tad nu izdomājām, ka varētu ņemt 2 man ļoti tuvas draudzenes par vedējmātēm un bez vīrieša iztikt, bet mammai šī doma makten nepatīk, arī draudzeņu mamma ir kategoriski pret to.. šo to jau varētu no precētajiem pāriem atrast un arī kādu līgavaiņa draugu dabūt, bet tie nebūtu tie cilvēku, par kuriem ir pārliecība, ka sagādās mums patiesi burvīgus mirkļus mūsu kāzu dienā vai ka tie ir tie īstie, ko gribas sev blakus redzēt.. varbūt ir kkas tāds, ko vnk neiedomājos, kādēļ mammas tā protestē? patreiz nerunāju par tradīcijām un māņticībām, bet par pliku faktu- 2 sievietes vedējmātes.
vai kādai tā ir bijis, varbūt ir būts tādās kāzās?
hmmm!!!
Mēs bijām liecinieki, bet precejušies nebijām!!!
tas atkarīgs no mācītāja prasībām pret liecinieku statusu.. :)
mums katoļu mācītājs pateica, ka galvenais, lai liecinieki ir pilngadīgi un nav svarīgi precēti, neprecēti, kristīti, nekristīti.. kad pajautāju, vai var būt 2 siev., viņš pateica, ka labāk jau tomēr, ne, jo tas būšot tāds kā precidents, bet izskatījās aptuveni tā- ja nu ļoti, ļoti, ļoti gribat, tad var būt arī 2 siev. mēs nolēmām, ka mīļā miera labad ņemsim lieciniekus- vīr.+siev. un organizēs visu, vai nu draudzenes vai ņemsim vakara vadītāju.
laikam gan katram mācītājam savas prasības! Bet iesvētības kursus gan izgājām! :) Bija to vērts!
ir, ir tā, ka katrs mācītājs citādāks.. katrs piever acis uz citu lietu.
mums bija divas sievietes vedējmētes. mēs viņas saucām par vedējmāsām, jo viena bija mana māsa, otra vīra māsa. un rezultātā viss bija vienkārši ideāli! daudz labāk nekā piemeklēt pāri tikai pāra pēc. mamma gan neko netieca, kad teicām, ka mums nebūs vedēji klasiskā izpratnē, bet pēc kāzām atzina, ka sākumā bija noraizējusies, bet tagad ir sajūsmā, ka viss bija lieliski. mūsu gadījumā pozitīvākais bija tas, ka vedēji bija no abām radu pusēm (manas un vīra), līdz ar to labi rada kontaktu ar visiem radiem un valdīja brīnišķiga kopības sajūta.
Kā beigās viss sanāca, visi bija laimīgi? :) Veca diskusija, bet nu man šķiet briest tā pati situācija. Nerīkosim lielas, plašas kāzas, jo abi esam introverti, tāpēc aicināsim tikai radus un dažus tuvākos draugus. Tā sanāca, ka no manas puses visas ir sieviešu dzimuma, nav viņas vēl precētas un otru pušu arī nav, karjeristes :) No vīra puses draugs ārzemēs, kurš arī kāzās nebūs.
Un situācija, ka gribot negribot, bet visdrīzāk arī ņemšu par lieciniecēm māsu un vienu no draudzenēm. Mamma arī tā nedaudz skeptiski uz to noreaģēja, pasakot, ka "pieņemts pretējos dzimumus" ņemt lieciniekos. Bet ko lai dara, ja reāli nav tuva vīriešu pārstāvja?! Īrēt "draugu" tikai, lai būtu "pieņemts". Neloģiski, pareizi...
Kādai vēl tāda situācija?
Pāris gadus atpakaļ arī es biju kāzās, kur vedēji bija līgavas māsa un līgavaiņa māsa! viss bija vislabākajā kārtībā un nekādu problēmu! :)
ir būts kāzās kur divi vīrieši ir vedēji....un zini? Ļoooti labi, vienas no labākajām kāzām:)
Arī man pašai personīgi ir netradicionāli vedēji. Kāpēc netradicionāli? Redz tāpēc ka daudzām tantēm nav pieņemams fakts ka pāris nav precējies. Bet manā izpratnē fakts ka viņi ir kopā 13 gadus un viņiem ir bērns ir pietiekami liels lai man būtu pooo, ko tantes saka :)
Mēs ar precamies šogad vasarā un būs netradicionāli liecinieki- mans un topošā vīriņa brālis, tāda izvēle jo precēts pāris ko gribējām ņemt tajā laikā nebūs LV, tad paliek mana laba draudzene un topošā labs draugs, bet tas būtu garām jo savā starpā nepazīstami, tad nu mums atliek šis variants, mēs uzskatam, ka būs forši, arī kāzu gadadienas varēsim svinēt ar brāļiem un viņu otrajām pusītēm, kāda nu kuram būs, jo pagaidām tik vienam ir kaut cik nopietna draudzene. Kad pateicām topošā vīriņa vecākiem uj kā sāka smieties, apsmiet un teikt, ka tā nedara, oj vai tad puiši geji, ko padomās citi un tamlīdzīgi, bet kad izskaidrojām savu izvēli, tad beigās tā kā izteicās, ka varbūt pat šī netradicionālā ideja piestāvētu mūsu mazajām, netradicionālajām kāzām ģimenes lokā. Mana mamma gan noreaģēja absolūti pozitīvi, uzreiz pateica, ka forša netradicionāla ideja, jo pirmkārt arī neprecamies baznīcā, kur stingri noteikumi.
Mūsu kāzās bija liecinieki un abi bija mūsu brāļi. (Pēc tam mums bija vakara vadītāja.)
No sākuma, citiem tas arī likās diezgan jocīgi, bet mēs jau no paša sākuma zinājām, ka mums tā būs. Un tā ir mūsu diena, tā kā darījām kā mēs gribējām. Mēs precējāmies baznīcā un tur nebija nekādu stingru noteikumu, mācītājs atļāva. Tā kā uz priekušu.
Vai var ņemt ārzemnieku par liecinieku? Viņam nav latviešu pase.
man bija arii interesanti ar lieciniekiem , no manas puses bija mana draudzene , kas muus abus labi pazina un bija klaat kad viss saakaas ... taa teikt attieciibu shuupulii , no viira puses bija viira labs draugs , kursh jau labu laiku preceejies .... kameer vajadzeeja liecinaat , muusu izveeleetie liecinieki noliecinaaja un nu protams vakaraa pie galdiem liecinieks seedeeja pie mums ar sievu kopaa ....
muus kaut kaa neuztauc ko tantes saka vai nesaka :)